SEC’in Ethereum ETF başvurularını reddetmesi bekleniyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 23 Mayıs’ta Ethereum spot borsa yatırım fonları için yapılan başvuruları muhtemelen reddedecek.

Muhtemel ihraççılarla anlamlı bir etkileşimin olmaması, Ethereum’un belirsiz düzenleyici statüsüyle birleştiğinde analistleri şans konusunda karamsar hale getirdi.

SEC’in Ethereum Vakfı’na yönelik son soruşturmasından bahsetmeye bile gerek yok.

Bloomberg Intelligence ETF analisti Eric Balchunas DL News’e yaptığı açıklamada, bunun Ethereum ETF’lerinin 2025’in sonuna kadar muhtemelen ışığı görmeyeceği anlamına geldiğini söyledi.

Reddedilme durumuyla karşı karşıya kalan Blackrock, Fidelity ya da Ark Invest gibi muhtemel ETF ihraççılarının iki seçeneği var: Grayscale’in Bitcoin spot ETF’leri için yaptığı gibi SEC’e dava açmak ya da daha sonraki bir tarihte tekrar başvurmak.

Denklemin içinde ABD seçimleri de var. Eski Başkan Donald Trump’ın Beyaz Saray’da ikinci bir dönem kazanması halinde SEC’in liderlik değişimiyle karşı karşıya kalması muhtemel. Ve yeni başkan kriptoya karşı Gary Gensler’den daha dostane olabilir.
Balchunas, “Eğer yeni bir başkan olursa, yeniden başvuruda bulunursunuz. Belki onay alırsınız. Ya da dava açarsınız. Her iki durumda da bunun sonuçlanması bir yıl daha sürer.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir